BEZ RK

3 důvody, proč majitelé nemovitostí tolik trvají na prodeji bez RK!

Jestli již máte zkušenosti s prodejem nemovitosti, tak už máte podobné rozhodování pravděpodobně za sebou. Stejně to tak má každý z nás, který se dostane do situace, kdy chce či dokonce potřebuje prodat svůj dům či byt. Pustit se do prodeje svépomocí nebo svěřit celý obchod nějakému realitnímu makléři. Nejčastější odpověď pravděpodobně znáte. Proč ale převažuje myšlenka na prodej bez RK?

Těch důvodů je jistě několik a nemáme tolik prostoru je tady všechny vyjmenovat. Můj názor je takový, že dnes je zkrátka taková móda, prostě prodej bez RK frčí. To zaprvé.

Za druhé je to samotnou profesí realitního makléře, která nemá vůbec dobrou pověst. A popravdě si za to můžeme sami. Když by totiž prodávající byli přesvědčeni o tom, že nás potřebují, tento článek by vůbec nevznikl. :)

Dále jsou to důvody, které popisuji v následujících řádcích.

  • Bez RK je to vlastně stejné jako s RK!

Realitní trh se za poslední roky podstatně změnil. Dříve realitnímu makléři stačilo najít někoho, kdo prodává nemovitost, nabídnout mu nafocení bytu či domu, zveřejnění na internetu a čekat, zda se někdo ozve.

Spousta realitních makléřů bohužel v této době zaspala. A tak není divu, že prodávající přišli na to, že vlastně nemusí platit provizi. V době mobilních telefonů udělí fotky sami a téměř jedním kliknutím je sdílejí na internetu.

Když stejnou činnost zvládnu sám, proč bych si na to najímal odborníka? A za službu platil?

Makléřům často chybí to správné podnikatelské myšlení. Neustále přemýšlet o tom, jak zájemce skutečně zaujmout. Souhlasíte se mnou, že bude-li prezentace co nejlepší, nemovitost se prodá rychleji a často za vyšší cenu?

A to je přeci hlavní zájem prodávajícího! Makléře vlastně také, protože platí rovnice prodej = provize. 😉 

  • Když ptáčka lapají…

Už jste někdy zadali inzerát, že prodáte jakoukoliv nemovitost? Jestli ano, tak jistě víte, že mezi prvními (úplně první) vám volali realitní makléři, kteří se vás snažili přesvědčit o tom, že právě oni jsou ti nejlepší.

Co všechno je pro PRODEJ NEMOVITOSTI BEZ REALITKY nutné zajistit, aby to neskončilo FIASKEM

Nenechávejte nic náhodě a stáhněte si ZDARMA svůj návod a seznam věcí, na které NESMÍTE zapomenout!

Pouze oni dokáží vaši nemovitost prodat. A aby se vám ještě více zalíbili, slibují vám cenu, která je daleko za realitou.

Jakmile tento makléř zakázku získá, zveřejní ji na internetu a čeká…

Když už vám zavolá, tak ne proto, aby domluvil termín prohlídky s potencionálními zájemci. Volá, protože ví, že cena, kterou vám slíbil, není reálná a je nutné ji snížit. Jinak se totiž nemovitost neprodá.

A vy stále platíte poplatky za provoz nemovitost, která ještě pořád není prodaná.

  • Makléř prodává nejprve sebe. Až potom nemovitosti!

Realitní makléř, za kterého mluví výsledky, nemusí prodávajícího přesvědčovat o tom, že je rozumné prodávat nemovitost ve spolupráci s ním.

Realitní makléř musí být v první řadě skutečný obchodník a musí umět prodat sám sebe. Pouze v takovém případě dokáže prodat také vaši nemovitost a to za těch nejvýhodnějších podmínek.

Dnes už to není pouze o nafocení nemovitosti, sdílení nabídky na internetu a čekání. Dnes je to především o marketingu. Správně a profesionálně prezentovaná nemovitost se prodá dříve a výhodněji než nabídka „prodám byt, volejte“ s rozmazanými fotkami. Souhlasíte?

A všechno začíná osobním marketingem. Nebo by vás napadlo prodávat nemovitost bez RK, když byste znali skutečného realitního profíka? Takového, který vám zajistí bezpečný průběh celého obchodu, postará se o všechny náležitosti, čímž šetří váš čas, neustále odpovídá na vaše dotazy a informuje vás o tom, jaké kroky budou následovat…

Ale musíte takového znát. A tady to všechno začíná. 😉

Jestli nikoho takového neznáte, podívejte se na všechno, co zajišťuji pro své klienty, a poté se sami rozhodnete, zda mé služby využijete nebo budete prodávat bez RK. ;)


Líbil se Vám článek? tak si ho nenechávejte pro sebe a podělte se o něj s ostatními.

Následující

O autorovi

Lukáš Hrdina | Hrdina realitní doby je realitní makléř a poradce. Již šestým rokem pomáhá lidem zjednodušit život při prodeji jejich nemovitosti, aby bez větší námahy a starostí prodali rychle, bezpečně a s co největším ziskem. Je autorem elektronické knihy "Vytvořte z Vaší nabídky MAGNET na zájemce" a v dubnu 2016 spustil 1. internetovou Realitní TeleVizi, kde poskytuje návody, jak se zorientovat na realitním trhu.

Zanechte komentář:

Zanechte komentář: